Przeciwpożarowe bramy przesuwne Novoferm

Bramy przesuwne przeciwpożarowe Novoferm mogą byc montowane zarówno do nadproża jak i do stropu.Wyróżniają się przede wszystkim nadzwyczajną prostotą obsługi, znakomitymi właściwościami bieżnymi jak I nienagannym wyglądem zewnętrznym uzyskanym poprzez stosowanie budowy panelowej o połączeniu śrubowym jak i bezśrubowym.

Nowość techniczna firmy Novoferm Riexinger: zakrywające bramę klapy wlotowe, wylotowe I sufitowe. Klapy stosuje się w przypadku obudowy bramy po jej montażu. Po otwarciu bramy klapy te zamykają samoczynnie szczelinę miedzy ścianą i obudową bramy obustronnie jak i w części sufitowej- brama staje się niewidoczna dla oka użytkownika. Dodatkowo, klapy zaprojektowane są jako panele składane, są przez to łatwe do przetransportowania i montażu, nawet dla bram o większych gabarytach wymiarowych.

{SLIDESHOW}

interval=0

directory=Oferta/novoferm/bramy_przemyslowe/przeciwpozarowe/

novoferm_ppoz_960x500_2.jpg=Przeciwpożarowe bramy przesuwne Novoferm

novoferm_ppoz_960x500_3.jpg=Przeciwpożarowe bramy przesuwne Novoferm

novoferm_ppoz_960x500_4.jpg=Przeciwpożarowe bramy przesuwne Novoferm

novoferm_ppoz_960x500_5.jpg=Przeciwpożarowe bramy przesuwne Novoferm

novoferm_ppoz_960x500_6.jpg=Przeciwpożarowe bramy przesuwne Novoferm

{/SLIDESHOW}

Różnorodne warianty wyposażenia (dopuszczone przez Instytuty Budowlane) umożliwiają dopasowanie bram przeciwpożarowych jedno- i dwuskrzydłowych do najbardziej specyficznych wymagań budowlanych. Dzięki zastosowaniu elektr. urządzenia ustalającego jest możliwe pozostawienie bramy w pozycji otwartej, zamknięcie następuje w razie pożaru.

Zarówno panele bram jak i skrzydła drzwi wślizgowych mogą być wyposażone w przeszklenie ognioochronne typu EI 30 lub EI 60. W programie produktów firmy Novoferm Riexinger występuje także brama przeciwpożarowa o pokryciu skrzydła ze stali stopowej.

Dla pomieszczeń, w których znajdują się produkty łatwopalne oraz wybuchowe polecamy bramy o niewielkich wymiarach, wyposażone w drzwi wślizgowe lub przeszklenie ognioochronne.

Bramy przesuwne przeciwpożarowe można wspaniale kombinować z szybkobieżnymi bramami z PCV jak i z kurtynami taśmowymi PCV. Rozwiązanie to zapewnia funkcję przeciwpożarową przy jednoczesnej możliwości przemieszczania się bez strat energii cieplnej.

W szczególnych przypadkach (np. przekroczenie dopuszczalnych wymiarów) brama znajduje się poza zasięgiem dopuszczenia, posiada jednak funkcję przeciwpożarową bramy odpowiadającej wymaganiom aprobaty. Bramy są wykonane w konstrukcji panelowej, która ułatwia transport i zapewnia łatwy i nieskomplikowany montaż.